Čtenářský workshop

20. dubna jsme strávili v příjemné společnosti kolegyň ze ZŠ Křesetice a průvodkyně našich škol.

Co je to čtenářské teritorium? Jak vzbuzovat v dětech zájem o čtení a lásku ke knihám? O tom jsme přemýšleli s lektorkou a průvodkyní základních škol Církvice a Křesetice Kateřinou Adami. Hlavně jsme se ale propojili s naší spřátelenou školou v Křeseticích a strávili jsme celé odpoledne v roli dětí. Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži čtenářskou dílnu. Nechybělo metodické okénko, inspirace a zásoba materiálů, které si pro budoucí práci s dětmi odnášíme. Domluvili jsme se na dalším společném workshopu, který se bude týkat forem písemných záznamů přečteného. Všichni jsme si užili příjemné učící se odpoledne ve velmi milé společnosti a všichni jsme odjížděli nabití a spokojení.