Čarodějné odpoledne ve 3. ročníku

I v letošním roce jsme se pilně připravovali na oslavy filipojakubské noci.

I v letošním roce jsme se pilně připravovali na oslavy filipojakubské noci. Jejich nedílnou součástí bylo čarodějné odpoledne organizované některými z řad rodičů žáků 3. ročníku s rekvizitami, převleky a jednoduchými aktivitami směřovanými na tuto tematiku. Odspoledne jsme se sešli na školní zahradě, kde byla připravena stanoviště. Při příchodu dostaly děti kartičku se seznamem nabízených aktivit „Čarodějné stezky“. Jejich pořadí si mohly volit samy. Nabízela se ochutnávka lektvarů, strašidelná tajenka, perníková chaloupka s kotlíky, prolézání pavučinou, krvavá lázeň, skákání v pytli, let na koštěti a zkouška paměti.
Po splnění každé disciplíny dostaly děti malou sladkou odměnu. Vyzkoušely si nejen pohybové aktivity, ale i své smysly a paměť. Počasí nám přálo a celé odpoledne panovala velmi příjemná atmosféra provázená smíchem a legračními situacemi. V závěru dne jsme se sešli u ohně, kde se opékaly buřty a hodnotila povedená akce. Celé odpoledne uteklo jako voda. Všichni jsme se nakonec pomalu rozešli se spokojenými pocity domů… Čarodějné odpoledne jsme si užili.
Následující den jsme čarodějné tradice poznávali ještě v „čarodějné škole“.

Děkuji rodičům za spolupráci a zprostředkování akce pro děti, budeme se těšit na další  :o)

p. uč. Jíťa

fotogalerie ZDE

Čarodějnice - plastová šablona 374 - barvyartemiss.cz