Adaptační kurz 2. ročník

Ve dnech 13. – 15. září jsme měli možnost vyrazit společně na adaptační kurz do rekreačního areálu Garnataurus v Kounicích u Vlastějovic.

Hned po příjezdu do areálu nás přivítaly lektorky Světlana a Martina. Jako první bojový úkol děti čekalo povléknout si svou postel a vybalit tašku s oblečením. Každý se zhostil tohoto úkolu po svém a splnil jej na výbornou. Pokud někdo nezvládl sám, pomohli kamarádi. Seznámili jsme se s venkovním prostředím a prostorem kolem, včetně jídelny.

Lektorky pro nás připravily program, jehož jsme byli součástí, zahrnující různé kolektivní i sportovní aktivity, zaměřené na komunikaci a  vzájemnou spolupráci. Zažili jsme spoustu zábavy a učení formou výukových her. Celým kurzem děti provázela královna, která jakožto patronka zadávala úkoly, po jejichž splnění dostaly kostky na stavbu hradu.

Na druhý den ráno jsme měli nachystanou snídani ve formě bufetu, abychom se posilnili před další výzvou a plněním úkolů. Po snídani se děti rozdělily do několika skupin. Každá skupina psala dopis pro svou pohádkovou bytost. Po dokončení dopisu ho odevzdaly své pohádkové bytosti. Za odměnu od nich dostali psaní s přáním a prosbou. Vodní víla si přála složit hudbu, Hejkal vyčistit kousek svého lesíka a skřítkové prosili o pomoc při tvorbě lesního obrazu, za pomocí přírodních materiálů. Také nesmíme zapomenout na hru šipkovaná za účelem nalezení pokladu. žáci se pohybovali po lese, kde hledali fáborky červené barvy a na každém stanovišti plnili úkoly, jako např: prolézání velkou pavučinou za pomocí druhých, pak se zavázanýma očima podle provázku přejít určitý úsek, ručkování po laně a mnoho dalších. Za splněné úkoly dostali klíče od truhlice s pokladem, kterou také museli najít. Zdařilo se a získali jsme vytoužený poklad.

Nedílnou součástí každého podvečera bylo hodnocení své práce a plnění úkolů. Hodnotili jsme nejen svoji práci, ale zejména spolupráci ve skupině. Většina aktivit byla spolupráce v týmech a o domluvě mezi sebou. Děti se naučily více mezi sebou komunikovat a pomáhat si.

Večer před odjezdem nás čekalo balení veškerých svých věcí, mnohdy jsme se nedohodli, čí jsou tepláky :o) a  příprava na odjezd. Ráno jsme naposledy bojovali s povlečením a netrpělivě čekali, až přijede autobus a odveze nás domů do našich postýlek.

Adaptační kurz proběhl velmi dobře, kolektiv žáků se ještě více stmelil. Celý kurz jsme si všichni moc užili a vyšlo nám i krásné počasí. Všem zúčastněným moc děkujeme 😊.

fotogalerie :o)