ŠKOLNÍ PARLAMENT

KDO JSME?

Jsme parta lidiček, která se pravidelně schází ve škole a svými názory a připomínkami se podílí na rozvoji školy a jejího prostředí. Věnujeme se nápadům a připomínkám spolužáků ze tříd, řešení problémů, které ve škole vnímáme a plánování zajímavých akcí.

Naším úkolem je zprostředkování informací a komunikace s ředitelkou školy, učitelkami a spolužáky.

Členy tvoří dva žáci z každé třídy 1. – 5. ročníku a s vedením naší skupiny nám pomáhá paní učitelka Šárka.

KDE A KDY SE SCHÁZÍME?

Scházíme se ve třídě třetího ročníku, a to vždy ve vybrané čtvrtky od 13:30 do 14:15 hodin.

Termíny našich společných setkání pro 1. pololetí školního roku 2020/21

• 17. 9. 2020
  • 1. 10. 2020
  • 22. 10. 2020
  • 12. 11. 2020
  • 26. 11. 2020
  • 10. 12. 2020
  • 7. 1. 2021
  • 21. 1. 2021

Co právě řešíme?

5. 3. 2020 – diskuze nad návrhy ze schránky parlamentu, příprava DNE UČITELŮ, který se na naší škole uskuteční v pátek 27. 3. 2020

Zpráva pro spolužáky:

Milí spolužáci,

moc děkujeme za příspěvky, které nám dáváte do schránky parlamentu.

Ve schránce byly tyto nápady:

KINO – v jednání

Kino určitě můžeme během školního roku navštívit. Jen musíme domluvit vhodný program pro školy a termín konání.

VÝLET DO BABIČČINA ÚDOLÍ – v jednání

AQUAPALACE PRAHA – Prozatím odloženo, bazény si užijeme na škole v přírodě.

ZVÍŘECÍ DEN – Prozatím odloženo, nechceme zvířata vystavovat stresu. Možné domluvit se pouze s třídní učitelkou a uspořádat si Zvířecí den ve své třídě.

Prosba od dětí:

„Před 4. a 5. třídou padají plakáty, které musíme zvedat. Měly by se přilepit něčím jiným. Nebo je taky řešení vzít na to jiné a funkční žvýkačky, síťku.“

Naše odpověď: Pokud něco najdete na zemi, budeme moc rádi, když to zvednete. Jestli znáte nějakou funkční žvýkačku, která bude lépe držet, uvítáme, když nám ji doporučíte. Síť bohužel nemáme. Popřemýšlíme do budoucna.

20. 2. 2020 – zhodnocení „Mezinárodního dne“, výroba plakátu pro schránku parlamentu, umístění schránky parlamentu, projednání nápadu na výlet do Babiččina údolí

6. 2. 2020 – příprava akce „Mezinárodní den“, pravidla na toaletách (oprava, laminování)

23. 1. 2020 – téma: ničení pravidel na toaletách, nepořádek na toaletách, příprava akce „Mezinárodní den“

opatření:

• omezit používání toalet o vyučovacích hodinách
  • o přestávkách využívat chození na toalety po jednom