Družina 2023/2024 (1.oddělení)

V letošním školním roce se opět naplnila kapacita ŠD (50 žáků). Činnost ŠD se orientuje na vzájemné poznávání a hraní her, které podporují přátelské vztahy mezi dětmi. Při pobytu venku využíváme kromě vycházek po vesnici také školní zahradu včetně průlezek a plochy pro hraní her. ŠD se aktivně zapojuje do projektu „Recyklohraní“ a podporuje tak ochranu životního prostředí. V letošním školním roce se poprvé uskutečnila akce “Swap”, která umožnila zájemcům výměnu svého oblečení. V následujícím odkazu si můžete prohlédnout ukázku družinových aktivit. Najdete zde:

– poznávací, stmelovací a volné hry

– tvorbu družinových pravidel

– společensko-vědní činnosti (historie naší obce)

– esteticko – výchovná činnost (hra na BoomWhackers, zvonky, zpěv, dramatizace pohádky či příběhu)

– přírodovědná činnost (plníme úkol od Recyklohraní)

– pracovní činnost (vyrábění z kaštanů, vyrábění z kartonu a vlny, venkovní tvoření z přírodnin,  modelování, montáž a demontáž stavebnic)

– sportovní činnosti (pohybové hry ve družině, sportovní hry s míčem, tanec)

– příprava na vyučování v podobě křížovek či rébusů

– odpočinková činnost (čtení knihy, představení oblíbené hračky)

photos.app.goo.gl/xEzyvbu7scHEtse27