Dřevíčková dílna

Fotografie uvnitř příspěvku

První březnový den jsme ve škole přivítali pana Marka Pilnáčka, výtvarníka, který vede workshopy pro děti. Jedna z našich tříd se proměnila v truhlářskou dílnu. Všechny děti si nejprve poslechly, jak mají pracovat, aby si neublížily. Byly jim představeny všechny nástroje a přístroje. Každý si vzal polotovar ze dřeva. Starší děti vyráběly stojánek na mobil, mladší autíčko nebo zvířátko. Polotovar pak opilovali pilníkem, rašplí a vyvrtali ruční nebo elektrickou vrtačkou. Kolečka bylo potřeba naťukat dřevěným kladívkem. Zvolenými nástroji pak dotvořili buď stojánek na mobil, autíčko, ježečka, ptáčka nebo prasátko. S vyrobenou hračkou si stačili i pohrát. Celý den byl provoněn dřevem a děti si ho moc užily.

Fotky: ZDE