Zásady bezpečného chování dětí při kontaktu s cizí osobou

Zásady bezpečného chování dětí při kontaktu s cizí osobou (Zpracováno dle materiálů Policie ČR.)

Vážení žáci a rodiče,

jak se můžete dočíst na serveru Policie ČR, množí se počet případů, kdy jsou děti školního věku lákány do osobního vozu cizí osobou, či jinak ohrožovány, proto byly děti v naší škole důkladně poučeny, jak se mají v případě takového ohrožení chovat.

Prosím, vzhledem k současné situaci, kdy došlo k nahlášení dalšího výskytu podezřelého řidiče, důkladně prostudujte a hlavně si zapamatujte následující rady. Nezapomeňte, že v prvním případě jde o Vás samotné!!!

• Nikam nechoď s neznámými lidmi.
  • Cizím lidem neotvírej dveře od domu ani bytu.
  • Nikdy nesedej k cizím lidem do auta
  • Od cizích lidí udržuj bezpečný odstup (tak, aby na tebe nedosáhli).
  • Od neznámých lidí si neber žádné jídlo ani pití.
  • Každé podezřelé chování či bližší kontakt s cizím člověkem oznam rodičům, učitelům nebo přímo Policii ČR.
  • Pamatuj si důležitá telefonní čísla:
    • tísňová linka 112
    • policie ČR 158

www.policie.cz/soubor/plakaty-a3-a4-pdf-plakat-k-projektu-ppv-pro-mensi-deti.aspx

Maminko, nemusíš se o mě bát ……WellMind NF AW

Maminko, nemusíš se o mě bát ..

Zveřejnil(a) Nadační fond Abbigail Williams dne Neděle 23. září 2018