Škola doma (aktualizace 29.3.)

Moji milí průzkumníčci,

jarní prázdniny jsou za námi, avšak dobu strávenou doma si vzhledem k současné situaci ve světě trošičku prodloužíme. Co to pro nás znamená? Zábavné učení doma! 🙂

Každou neděli Vám do této rubriky nahraji úkoly na celý týden. Je tedy na Vás, v jakém pořadí je budete plnit. Založte si, prosím, každý své portfolio, do kterého budete své úkoly vkládat. Portfolio budete odevzdávat ihned, jak se vše vrátí do běžného režimu.

Milí rodiče, budu ráda za případné sdílení fotografií s pracemi Vašich dětí (můžete mi je posílat na mail denisa.kubova@zscirkvice.cz). S Vaším souhlasem mohou být zveřejněny na webu třídy jako inspirace pro ostatní. 🙂

Za nesplnění úkolů nečeká děti po návratu do bežného režimu žádný postih. Co stihnete, to stihnete. Vím, že ne každý má momentálně ideální podmínky k učení a rozhodně není mým cílem Vás v této již dost vypjaté situaci zbytečně stresovat.

Tak pojďme rovnou na to!

31. týden 30.3. – 3.4.

ANGLICKÝ JAZYK

Vystříhej si kartičky se slovíčky (vocabulary – dostali jste je ode mě natištěné), procvičuj a rozšiřuj svou slovní zásobu!

V aplikaci WocaBee naleznete další nové nový slovíček na opakování. Staré balíčky můžete stále procvičovat, získávat tím tak WocaPoints a posouvat se v žebříčku nahoru!

Nadále zůstává sledování videí se Stevem a Maggie a zpěv písně A Space
Smoothie: www.youtube.com/watch?v=0xjALrTxEgw

ČESKÝ JAZYK

Vyjmenovaná slova po Z: PS Hravá vyjmenovaná slova str. 52 cv. 2, str. 53 cv. 1, str. 54 cv. 1.
Řešení si následně zkontroluj zezadu v sešitě a oprav si chyby.

Opakování všech vyjmenovaných slov: PS Hravá vyjmenovaná slova str. 55, 56, 57. Z každé strany si vyber jedno nebo dvě cvičení. Nemusíš dělat všechna, některá si nech na další týden.

Diktát podle videa: Vezmi si sešit „Český jazyk – psaní“ a správně se usaď ke stolu. Napiš dnešní datum a můžeš se pustit do práce. Odkaz na diktát zde: www.youtube.com/watch?v=3py9duoNRvI

Pokračuj také ve čtení své oblíbené knihy. Do neděle 5.4. ji prosím zpracuj opět do čtenářské karty (přiložena dole), jak jsme již dělali v pololetí.

Procvičuj vyjmenovaná slova na webu Školákov:  skolakov.eu/cesky-jazyk-3-trida

MATEMATIKA

Vyřeš slovní úlohy:

• Oldřich má desetikorunu a pětikorunu. Petr má dvě dvoukoruny, Radek jenom jednu korunu. Chlapci dostali jednu dvacetikorunu a jednu korunu. Poraď jim, jak se mají o peníze spravedlivě podělit.
  • Maminka koupila osm sýrů po 56 Kč, sedm bábovek po 29 Kč a osm polévek po 24 Kč. Kolik korun stál nákup? (Nápověda: Můžeš si pomoci indickým násobením.)
  • Oldřich má jednu korunu. Petr má pětikorunu, dvoukorunu a korunu. Radek má dvacetikorunu, desetikorunu a pětikorunu. Chlapci dostali jednu padesátikorunu a jednu korunu. Jak se o peníze spravedlivě podělí, když nemohou mince rozdělit?

Vypracuj cvičení v pracovním sešitě:

• PS 2 str. 4 cv. 1 – Vypočítej indicky.
  • PS 2 str. 5 cv. 4 – Vyřeš záhadu dědy Lesoně.
  • PS 2 str. 4 cv. 3 – Vypočítej příklady.

Procvičuj se Zlatkou finance na webu Zlatka.in: www.zlatka.in/cs/

PRVOUKA

• UČ str. 38-39 – Přečti si text.
  • PS str. 46-47 – Vyplň s dopomocí učebnice (str. 40-41).
  • UČ str. 43 – Hledej rostliny na obrázku. Poté pravý sloupec zakryj a zkus rostliny pojmenovat.
  • Pokračuj ve vytváření herbáře. 🙂

HUDEBNÍ VÝCHOVA

Dělání, dělání, všechny smutky zahání! A zpívání bezpochyby také. Zpívejte si u práce, s
rodiči, s prarodiči, se sourozenci nebo třeba při hře s oblíbenou hračkou. 🙂

TĚLESNÁ VÝCHOVA

Běžte se na zahradu nebo někam ven na louku na čerstvý vzduch protáhnout. Můžete si s
rodiči či sourozenci zahrát nějakou oblíbenou pohybovou hru. 🙂

PRACOVNÍ ČINNOSTI

Co takhle pomoci mamince v kuchyni uvařit něco dobrého? Nebo něco upéct? Posílejte fotky
vašich pokrmů. 🙂

Děkuji Vám, moje milé děti, za pilné plnění úkolů a přeji nám všem, ať tuto situaci všichni ve zdraví zvládneme a můžeme se opět těšit na školy plné dětí 🙂
S pozdravem a přáním hezkého týdne
Paní učitelka Denisa 🙂
_____________________________________________________________________________________________
Uplynulé týdny:

Pracovní list – Moje jarní prázdniny

Jarní prázdniny

Čtenářská karta (do neděle 5.4.)

Čtenářská karta