Cyklovýlet 5. ročníku Habrkovice – Kačina a zpět

V pátek 10. června trávil 5. ročník den aktivním odpočinkem. Pod vedením zkušeného jezdce Pavla Kneyse, za dozoru třídní učitelky Veroniky Kneysové a paní učitelky Anny Smutné,  vyrazil téměř kompletní tým. Dva marodi se nezúčastnili. Žáci byli vybaveni kromě zdravé svačinky plné letních vitaminů také reflexními vestami, poučeni o bezpečnosti a samozřejmě si osvěžili pravidla pro účastníky silničního provozu.

První část naší etapy směr Habrkovice Ringelland se dařila udržet v poměrně celistvém jízdním tempu. Nádherným a milujícím domovem nejen pro kočkovité šelmy nás provedl samotný pan Ivan Ringel. Prozradil nám počátky parku šelem a nevynechal ani svůj poutavý rodinný příběh, kdy náš vtáhnul do problematiky ochrany a péče šelem. Nutno dodat, že s velkou pokorou a láskou, jež tato zvířata zasluhují. Žádná otázka pro pana Ringela nebyla dost složitá, naopak, ještě mnoho zajímavého pro naše badatele dodal. Pak nám český David Attenborough umožnil potěžkat a pohladit pravé pštrosí vejce, vyvrátil mýty o schovávání pštrosů do písku nebo vylíčil těžký osud nádherné želví dámy.  Je to láskyplné vyprávění, které neomrzí a člověk si jej rád poslechne znovu.

www.ringelland.cz/index.html

Další část etapy už byla rozdělena na „polkadot tým“, „střední proud“ a „chvost. Z Habrkovic míříme na zmrzlinové opojení do zámecké kavárny na Kačině. V trávě protahujeme unavené končetiny a připravujeme se na závěrečný přejezd do cílové destinace Církvice.

Bez zranění, živi, zdrávi a spokojeni přijíždíme naplnit prázdná břicha. Velké díky patří panu Pavlu Kneysovi za naplánování a pečlivou přípravu každého kilometru naší trasy. Děkujeme.

Sportu zdar a cyklistice zvlášť!